Úspěch na Technologické olympiádě

V letošním roce se konal první ročník Technologické olympiády a naše škola se této soutěže úspěšně zúčastnila. Celkově se soutěže účastnilo 416 týmů středních škol a gymnázií a dalších škol, bez rozlišení odbornosti a zaměření. Do celostátního finále postoupilo z prvního kola jen 25 nejlépe hodnocených účastníků. Po prvním kole postoupil do celostátního kola i tým žáků z naší školy.

V Praze na ČVUT se dne 22. 4. 2022 zúčastnili celostátního finále Technologické olympiády žáci třídy  S3, Antonín Vaňha a Patrik Sechovec. Po příjezdu na fakultu elektrotechniky dostali při registraci potřebné informace a vyčkávali zahájení přednášek od sponzorů olympiády, aby od nich získali další podněty k tvorbě soutěžních prezentací.

Další čtyři hodiny byly vyhrazené na zpracování nápadů a inovací k vybraným tématům a přípravě prezentací. Soutěžní příspěvky a prezentace následně přednesli před hodnotící komisí v posluchárně plné soutěžících. Výsledek snažení a nápady byly na závěr dne vyhodnoceny a první tři týmy se dočkali ocenění od pořadatelů i sponzorů. Tým naší školy se v tomto finále umístil celkově na pěkném 19. místě.

I z pohledu týmu to byl úspěch a do budoucna již budou vědět, co ještě vylepšit a na co se více zaměřit.

Videozáznam a fotografie ze soutěže