Technologická olympiáda 2024

V pátek 22. 3. 2024 proběhlo v dopoledních hodinách online základní kolo třetího ročníku soutěže Technologická olympiáda,  která je určena pro žáky středních škol a gymnázií z celé České republiky. Technologická olympiáda probíhá pod záštitou Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a MŠMT. V letošním ročníku si síly změřilo neuvěřitelných 1592 registrovaných studentů ve 561 týmech.

Naši školu reprezentovaly 3 soutěžní týmy. Soutěžící ve školním kole řešili v internetovém portálu online zadání testu. Během soutěže jim byl umožněn přístup na internet, neboť soutěž klade důraz na logické myšlení a na schopnost dohledat potřebné informace. Školní kolo obsahovalo 26 testových otázek, na jejichž vypracování měli soutěžící maximálně 3 hodiny. Pro postup do finálového kola byla rozhodující správnost odpovědí a v případě shody pak i čas odevzdání testu. Kompletní výsledková listina je k nahlédnutí  zde.

Motto letošního ročníku olympiády zní: „Každý vynález začíná snem“.
Děkujeme všem soutěžícím za reprezentaci školy a přejeme jim, aby se nebáli snít…

Jméno   PříjmeníTřídaTým
RomanPetrusS4VRT