Studenti zažili nezapomenutelný výlet do Pardubic: Numismatika, archeologie a radost z vánočních trhů


Studenti čáslavské střední školy si užili výlet do Pardubic s bohatým programem. Navštívili Východočeské muzeum, kde obdivovali numismatiku, archeologii a české sklo. Vrcholem výletu byly vánoční trhy s trdelníkem a rybí polévkou.

Třídy EL3, EL2 a OA1B z VOŠ, SPŠ a OA Čáslav se v úterý 19. prosince 2023 vypravily na pardubický advent. Studenti vyšlapali přesně 172 schodů do zámecké věže Hláska, aby mohli spatřit krásný výhled na celé Pardubice a okolí. 

U výstavy krojů projevili svou kreativitu a vytvořili si vlastní potisk na plátěnou tašku, kterou se rozhodli darovat svým blízkým nebo třídní učitelce. V expozici numismatiky si každý vyrazil svůj denár pro štěstí. Poslední zastávka v muzeu byla výstava “Zahraj si Pardubice”, kde si studenti zopakovali známá jména z dějepisu. Někteří si vyzkoušeli, jak by vypadali jako piloti letadla, jiní zase závodili na Zlaté přilbě. 

Po cestě ze zámku se všichni zastavili na vánočních trzích na Pernštýnském náměstí, na které prošli Zelenou branou. „Z trhů jsme nemohli odejít bez trdelníků a rybí polévky a samozřejmě jsme nevynechali zastávku u Ježíškovy pošty,“ uvedla Iveta Kuberová ze třídy EL2.
„Za celý výlet děkujeme paní učitelce Janě Procházkové, protože to opravdu krásně zorganizovala. Moc jsme si to užili,” dodala Iveta.

Kateřina Lapešová, EL2

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_003/0003759