Spolupráce školy a firmy

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 jsme se zúčastnili slavnostního otevření plně automatizované výrobní linky na nábytek firmy KXN CZ, s.r.o. v Hradci Králové. Firma spustila provoz robotizované linky na výrobu školního, kancelářského i nábytku pro domácnost.

Nové technologie usnadnily lidskou práci a celá výroba je zajištěna roboty. Jedná se o plně automatizovaný sklad, označování jednotlivých dílů QR kódy, zakládání, řezání a ohraňování zajišťuje robotická ruka a robotická linka. Firma myslí také na ekologii. Součástí rekonstrukce výrobní haly došlo také ke změna technologie vytápění, kde firma využívá prořezy dřeva jako zdroj tepla. Firmě KXN CZ, s.r.o. přejeme hodně spokojených zákazníků.

Technický obor naší školy ukazuje na důležitost zaměření Mechatroniky, na předávání znalostí v oblastech konstrukce a elektro i dovedností v programování a ovládání robotických stavebnic …