Školní kolo soutěže Finanční gramotnost

Stejně jako v loňském školním roce probíhalo on-line formou školní kolo soutěže Finanční gramotnost pod Nadací České spořitelny. Účastnili se ho žáci tříd EL1, OA1A, OA1B, EL2, OA2A, OA2B, OA3, EL3, S3, OA4 a S4.

Soutěž obsahovala celkem 25 náhodně vygenerovaných otázek jak praktických, tak teoretických. U každé byla vždy jedna odpověď správná. Na vypracování měli žáci maximálně 45 minut, každý měl pouze jeden pokus, test se nesměl přerušit a mohli k řešení kromě svých znalostí používat cokoli. Po jeho ukončení se jim hned zobrazil počet správně zodpovězených otázek a otázky, ve kterých chybovali se správnou odpovědí.

Tři nejlepší řešitelé se stávají členy školního týmu. Naši školu jako tým budou na okresní úrovni reprezentovat Gábina Janglová (OA4), Vráťa Klimeš (OA3) a Mirek Schüller (OA2A).

Okresní kola budou probíhat opět on-line formou, rozeběhnou se 3. ledna 2024 a budou ukončena 26. ledna 2024. Testy budou obsahovat otázky trojího typu (teoretické – 1 odpověď správná, praktické – 1 odpověď správná a otázky s více odpověďmi, s tím, že je vždy alespoň jedna odpověď správná).

Našemu týmu přejeme hodně štěstí v řešení a držíme palce!!! Věříme, že naváží na úspěch loňského týmu, kdy jsme postoupili do kola krajského a zpracovávali případovou studii. V krajském kole jsme se umístili na pěkném čtvrtém místě.

doc02854220231220092146 001a | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Finanční gramotnost | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav