S1 na Vyšehradě

Prohlédnout si místa, významné historické budovy a památky, o kterých slyší v hodinách literatury a dějepisu, se vydala třída S1 v úterý 14. 5. 2024. Cílem exkurze byl sice Vyšehrad, ale během cesty měli studenti možnost dozvědět se díky drobným referátům mnoho nových zajímavostí o dalších kulturních památkách.

Během procházky historickým centrem Prahy se naši strojaři zastavili u několika významných míst spjatých s českými dějinami. U Petschova paláce vzpomněli na události z let Protektorátu Čechy a Morava, obrozenecké snahy českého národa 19. století připomněly budovy Národního muzea i Národního divadla, palác Žofín, kde tančila Božena Němcová, a na události roku 1989 došlo na Národní třídě.

Náplavka, Tančící dům, Vltava, lodě a vyhlídka na Pražský hrad provedla naše studenty až pod skálu, na které se tyčí pradávné hradiště Vyšehrad se hřbitovem a Slavínem, bazilikou sv. Petra a Pavla a řadou dalších významných památek.