Odborné půlroční praxe studentů VOŠ

V termínu od 1. 9. 2023 do 31. 1. 2024 studenti denního studia Vyšší odborné školy Čáslav absolvovali svou půlroční odbornou praxi ve firmách, na úřadech nebo v zahraničí na stáži ERASMUS+. Jak se dařilo našim studentům?

„Jsem studentkou třetího ročníku vyšší odborné školy, svou pětiměsíční praxi jsem absolvovala v Záchranné stanici Lipec z.s..  Záchranná stanice je neziskovou organizací a má celkem tři pracoviště, jednu v Lipci u Chrudimi, druhou sezónní v Oboře ve Žlebech a třetí v Krchlebech u Čáslavi. Pracovala jsem na pozici ekonoma, ale náplň mé práce byla různá od ošetřovatele zvířat, přes účetní až po zástupce společnosti.

S touto společností spolupracuji už přes šest let jako sezónní brigádník, proto toto prostředí velice dobře znám. Ale i přesto jsem se naučila spoustu nových věcí hlavně v oblasti neziskové sféry, dotací a uzavírání roku.

Myslím, že doba pětiměsíční praxe velmi rychle utekla, ale je velmi užitečná. Student si může na vlastní kůži vyzkoušet, co to znamená docházet do práce. Praxe také studentovi pomůže v rozhodování dalšího studia či nástupu do pracovního světa. A návrat do školní lavice bývá pak poměrně složitý. Sama jsem si vybrala tuto organizace a půl roční praxi jsem si velice užila.“

Andrea Klemanová, V3E

417553212 843879397536959 5097235672267545152 n | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav