Návštěva 1. ročníků SPŠ a OA v čáslavském muzeu

Dne 13. 10. 2022 jsme se třídou OA1B navštívili pravěkou expozici v čáslavském muzeu. Velmi milá průvodkyně nám přiblížila naši momentálně probíranou látku z hodin dějepisu, a sice dobu železnou a samotné Kelty, a dokázala ji připodobnit dnešním dnům. V několika místnostech se skvěle navozenou atmosférou jsme si mohli prohlédnout nálezy z oblasti Čáslavska, například různé nádoby nebo zbraně. Výstava se nám líbila i díky interaktivní činnosti, kdy jsme zkoušeli uhodnout účel některých šperků včetně materiálu, ze kterého byly vyrobeny. Nemůžeme se dočkat na další exkurzi. 

Bronislava Hrubá, OA1B 

V pátek 14. 10. 2022 se naše třída EL1 byla podívat v místním muzeu, kde jsme navštívili stálou expozici pravěku a středověku.  Paní průvodkyně nám prozradila něco více o životě v pravěku a o různých zvycích Keltů. Povídali jsem si i o vykopávkách v okolí Čáslavi. Dozvěděli jsme se, jak funguje archeologický systém a jak probíhá analýza vykopávek. Nakonec jsme zkusili složit kostru člověka, i přes prvotní odpor některých z nás jsme si to moc užili.

Prohlídka muzea nám pomohla upevnit si některé informace z dějepisu. Byli jsme rádi, že jsme se této prohlídky mohly zúčastnit.

Barbora Bruthansová, EL1