Finanční gramotnost s MyPlans

Ve středu 21. února 2024 se zúčastnili žáci třídy OA3 a OA4 přednášky z oblasti finanční gramotnosti na téma „Investice“.

Lektorkou byla paní Ing. Hana Holubová ze společnosti OVB Allfinanz a. s., která působí na českém trhu již od roku 1993. A co je předmětem její činnosti? Poskytování finančních služeb a finančního poradenství v oblasti investic, úvěrů, pojištění nebo zabezpečení na stáří.

Žákům byl názorným a srozumitelným způsobem vysvětlen rozdíl mezi investicí a spekulací, kdy na každém trhu se vyskytují dva druhy spekulantů – býci a medvědi. Na co bychom měli vždy při investování myslet? Každá investice je spojena s určitým rizikem. Správně vytvořeným portfóliem lze riziko diverzifikovat, rozložit. Platí přímá souvislost mezi výnosem a rizikem, čím větší výnos očekáváme, tím je investice rizikovější. Záleží jen na nás, jak velké riziko jsme ochotni podstoupit. Před každým větším investičním rozhodnutím bychom se měli poradit s bankou nebo finanční společností!!! Přednáška vhodným způsobem doplnila učivo odborných ekonomických předmětů. Ještě jednou děkujeme paní lektorce a těšíme se na další spolupráci.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav