Den pro školu

Cílem tohoto projektu je spojení učitelů s dobrovolníky z praxe, pro inspiraci mladé generace.

Pomáhá tvořit komunitu lidí z praxe napříč profesemi, kteří chtějí pomáhat studentům v českých školách najít jejich vášeň.

Dobrovolníci z praxe  si mohou domluvit zapojení do hodin, uspořádat diskuse, workshopy a další aktivity, které dětem pomáhají spojit si teorii s praxí.

Pan Pavel Matějíček, etický hacker, dostal prostor v aule školy v pátek 28. 4. 2022, aby některým třídám (OA1, S2) zajímavým způsobem vyložil problematiku, která souvisí s tématy:

– Jak fungovat na internetu

– Zabezpečení účtů – FB, IG, Steam

– Bezpečnost dětí na internetu

– Hacking

– Zabezpečení mobilních telefonů a počítačů

Krom toho se zaměřuje na simulované phishingové testy zaměstnanců a testování zranitelností on-line infrastruktury, což by bylo v budoucnu zajímavé i pro kategorii pedagogů.