63. Zlín Film Festival

Během pobytu ve Zlíně, kam třída EL1 zavítala ve dnech 5. až 7. června 2023 v rámci vzdělávacího programu s názvem Po stopách Tomáše Bati, se konal 63. ročník Zlín Film Festivalu. A tak si žáci mohli užívat nejen filmových projekcí, ale i doprovodného programu.

Navštívit Zlín v době, kdy se zde koná filmový festival, byl skvělý nápad naší třídní učitelky. Za tři dny pobytu ve Zlíně jsme stihli tolik aktivit, že když Vám je vyjmenuji, budete si myslet, že dny ve Zlíně trvají více než 24 hodin.

Viděli jsme dva celovečerní filmy – Rozbitý svět (francouzsky) a Dcera vzteku (španělsky). Oba filmy byly naštěstí s anglickými i českými titulky.

V Parku Komenského jsme si poslechli přednášku na téma Třídění a recyklace odpadu.

V rozhlasovém koutku Českého rozhlasu jsme moderovali pomocí skutečné rozhlasové techniky rozhovory se známými osobnostmi.

V Domu České televize se za naši třídu Anetka Roušarová zúčastnila AZ kvízu, který moderoval Honza Adámek, a vyhrála kšiltovku.

Užili si výtvarné dílny, ve stanu Déčka jsme získali společnou fotografii zdarma a v Království VIVA stylovou korunku.

V CONTINENTAL BARUM zóně na Náměstí Míru jsme si vyzkoušeli chemické pokusy ve vzdělávacím workshopu Zábavná chemie a mohli jsme si zazávodit na okruhu studentské rallye na simulátoru Formule Student.

V Zlínském zámku jsme si užili trikový workshop. Vytvořili jsme si ve skupinách krátké filmy pomocí technologie „Green Screen a Multi Camera“ a samozřejmě jsme si zahráli hlavní hrdiny. Také jsme si vyzkoušeli prostřednictvím nejmodernější virtuální reality roli filmového tvůrce a postavili si ve VR svůj vlastní trik.

Byli jsme u odkrytí dalších hvězd na filmovém chodníku slávy u Velkého kina. Hvězdy zde mají od letošního ročníku Tereza Ramba a Jan Cina.

Prošli se po červeném koberci u kongresového centra. Vyfotili se s usměvavou Hanou Vágnerovou.

Zahráli jsme si únikovou hru Skupiny Sev.en v aplikaci Exitovky, díky které jsme prožili BLACKOUT.

Děvčata si na festivalové uličce vyzkoušela pod vedením zkušených lektorek různé taneční styly, od street dance až po havajské tance.

Zavzpomínali jsme na své dětství na výstavě Studia Kamarád.

Naprogramovali si své vlastnoručně vyrobené roboty z LEGA se společností ABB.

Zažili si Kavárnu POTMĚ, v níž obsluhují zrakově postižení, a podpořili tak projekt Světluška.

Co k tomu dodat? Snad jen: Ve Zlíně to prostě žije!

Marek Procházka, třída EL1

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav