Soutěž Finanční gramotnost

V adventním čase probíhalo on-line formou školní kolo Soutěže Finanční gramotnost pod Nadací České spořitelny, kterého se účastnili žáci tříd EL1, OA1A, OA1B, EL2, OA2, OA3, S3, OA4A, OA4B, EL4 a  S4.

Soutěž obsahovala celkem 25 náhodně vygenerovaných otázek jak praktických, tak teoretických. U každé byla vždy jedna odpověď správná. Na vypracování měli žáci maximálně 90 minut, každý měl pouze jeden pokus, test se nesměl přerušit a mohli k řešení kromě svých znalostí používat cokoli.

Tři nejlepší řešitelé se stávají členy školního týmu. Naši školu jako tým budou na okresní úrovni reprezentovat Petr Vajgl (EL4), Bára Jelínková (EL4) a Filip Netolický (OA3).

Okresní kola budou probíhat opět on-line formou, rozeběhnou se 4. ledna 2023 a budou ukončena 3. února 2023. Testy budou obsahovat otázky trojího typu (teoretické – 1 odpověď správná, praktické – 1 odpověď správná a otázky s více odpověďmi, s tím, že je vždy alespoň jedna odpověď správná).

Našemu týmu přejeme hodně štěstí v řešení a držíme palce!!!