Náš den v práci

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Naše ráno začíná budíkem v 6:45. V kuchyni máme připravenou snídani jako například tousty, muffiny, džus nebo mléko. Oběd a svačinu nám připravuje naše hostující rodina.

Společně s Markem pracujeme ve firmě HashtagTech ve městě Cork, které je druhým největším městem Irska. Do práce dojíždíme vlakem společně s Gabčou, Terkou, Bety a Dančou. Vlak odjíždí v 9:09, do Corku dorazíme přibližně v 9:40. Cesta z nádraží trvá asi 20 minut.

Pracujeme od 10:00 do 17:00 a máme jednu hodinu přestávku na oběd, tu máme ve 13:00. O přestávce chodíme do Mekáče na oběd, který je asi 200 metrů daleko od práce. Poté procházíme centrum a různé ulice Corku.

První týden v práci jsme hledali ceny okolo 3000 produktů na skladě, které jsme zapisovali do excelové tabulky. Poté jsme kontrolovali, zda telefony fungují. Testujeme funkčnost displeje, jestli správně zobrazuje barvy nebo jejich dotyk.

V rodině jsou nastavená určitá pravidla, jako například kdy a jak dlouho se sprchovat, uklízení, vynášení a třídění odpadků atp. S dodržováním pravidel nebyl zatím problém a když jsme doma, tak se snažíme pomoct. Vycházíme s rodinou díky tomu dobře a každý večer si popovídáme o našem dni.

V Irsku se nám líbí i přes to, že často prší. Při večeři koukáme na zápas rugby.

Adam Filipec a Marek Ouřecký OA3

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav