My work at the KINDERGARTEN

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

V letošním roce měla naše škola možnost opět vycestovat za prací do Irska, konkrétně do městečka Mallow, které je o něco větší než Čáslav. Cesta byla sice dlouhá a velmi náročná, ale za ten výsledek to stálo.

V pondělí 20. 3. se uskutečnila schůzka ve firmě YIT office, kde jsme se dozvěděli potřebné informace o praxi a také jak se do firem budeme dopravovat. Následně jsme si prošli město, podívali jsme se na památky jako např. Mallow castle.

Potom jsme již začali pracovat ve firmách. Já jsem byla přiřazena do firmy jménem CURIOUS MINDS, což je školka, která se nachází v Millstreet. Je to cca půl hodiny od Mallow. Do práce se dopravuji autem, většinou mě vozí majitelka školky – Marie. Zpět do Mallow se také dostanu autem, ale se zaměstnancem z YIT.

Můj den začíná v ranních hodinách – budíčkem v 5 hodin, ale někdy také v 7, pracovní doba není totiž každý den stejná. Začátek pracovní doby bývá od 7, ale i od 10. Práce není příliš náročná. Tvořím tabulky v Excelu a následně je vytisknu, dále také třídím papíry do desek podle jmen. Mezi mojí náplň práce patří i tisknutí smluv a vkládání dokumentů do obálek, ale též jsem tvořila plakát pro nově otevírající školku. Jelikož se blíží Velikonoce, pomáhala jsem rovněž s výzdobou školky. Se vším mi pomáhá Marie, která je velmi milá a ochotná mi vše i několikrát vysvětlit.

Se spolužačkou Šárkou Hájkovou bydlím u rodiny, která má dva velké psy: Missy a Buddy. Mají také 3 kočky. S rodinou jsme nadmíru spokojené. Každý den máme výborné večeře, u kterých si popovídáme o našem dni v práci.

Volný čas trávíme v centru Mallow. Posedíme v kavárně, koupíme nějaké dárečky domů a prozkoumáme město jako takové. Navštívily jsme i město Cork, což je druhé největší město v Irsku. Máme v plánu ho opět navštívit, jelikož naše orientace v tomto městě nebyla příliš dobrá, musíme to do příští návštěvy lépe nastudovat.

O víkendu nás čekaly 2 výlety. V sobotu jsme jeli do NP Killarney, kde nás uchvátila okouzlující příroda. V neděli jsme jeli na Moherské útesy, odkud jsme spatřili nádherný výhled na oceán.

Jsem ráda, že jsem se do programu Erasmus přihlásila. Je to skvělá zkušenost, která bude v budoucnu k nezaplacení. Na zážitky z Irska budu velmi ráda vzpomínat.

Daniela Bochníčková, OA3

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav