Action Cancer

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

Můj pracovní den začíná v 8:00, kdy se probouzím. Bydlím společně s Anet a Aničkou u milé paní Valerie, která velmi ráda vaří. V 9:00 nastoupím na autobus, který mě doveze do centra Belfastu, kde přesedám na další autobus, kterým jedu přímo do práce.

Pracuji v místní charitativní organizaci jménem Action Cancer, která se zabývá bojem proti rakovině prsu, podporováním místních lidí prostřednictvím povědomí o rakovině díky tzv. Big Busu, který jezdí například do škol a pracovníci zde dávají dětem přednášky o rakovině, dále prevencí (je to jediná organizace v celém Severním Irsku, která poskytuje mamografická vyšetření zdarma) a mnoho dalším.

Tato organizace má několik poboček, já konkrétně pracuji v second handu s názvem Something Different. Lidé zde darují nejen oblečení, ale i nábytek, knihy a věci, které již nepoužívají a jiní si nějaké z těchto věcí koupí a tím tuto organizaci podpoří.

Moje práce začíná v 10:00 a končí v 16:00. Mojí nadřízenou je milá Yvonne, která si velmi ráda povídá a zadává mi veškerou práci. Na této pobočce pracuje pouze 6 lidí a většina z nich jsou dobrovolníci – například studenti univerzit či lidé v důchodu. Většinu času trávím ve skladu, kde třídím oblečení, dávám ho na věšáky, dávám na něj cedulky, které poté s kolegyní Marií společně oceníme. Mimo to se také pohybuji na prodejně, kde například vyměňuji letní oblečení za zimní či dělám takzvané Gift Aid, což je malá světle modrá nálepka, která se nachází na většině věcí v obchodě a po zakoupení dané věci jde 25% z ceny zboží organizaci.

Po návratu domů trávím čas s Anet a Aničkou, kdy chodíme na procházky po okolí. Celý den zakončíme výbornou večeří od Valerie.

E. Tyrnerova