Soutěž v počítačovém modelování a kreslení

V úterý 26. března 2024 jsme se vydali, již v brzkých hodinách, s doprovodem učitelů Ing. F. Obešlem a Ing. D. Němcem na soutěž ve 2D a 3D modelování. Já a můj spolužák David jsme soutěžili v oboru 3D.

Soutěž se konala na SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové a zprostředkovala ji firma 3E PRAHA ENGINEERING, která zde měla i zajímavou přednášku o inovativním modelování na cloudových uložištích.

Po přednášce nám byl představen model, který jsme měli zhotovit, a také pravidla soutěže. Pro 3D modelování bylo za úkol vymodelovat klikovou hřídel. Jelikož se jednalo o poměrně jednoduchou součást, velkou roli hrál čas zhotovení modelu. Po 2 hodinách modelování byla soutěž ukončena, a čekali jsme už jen na vyhlášení výsledků.

Nakonec jsme se umístili v tomto pořadí: David Horálek – 2. místo, Pavel Müller – 8. místo. Naše škola se umístila na 2. místě společně s dalšími 2 školami. Rozhodoval tedy čas, který jsme bohužel měli z těchto 3 škol nejpomalejší, takže konečné umístění naší školy bylo 4. místo. Myslím si, že náš výsledek byl povedený, a příští rok bude třeba i lepší.

P. Müller, S3