Školní kolo soutěže v psaní na klávesnici

V týdnu 13. až 17. února 2023 soutěžili žáci 2. a 3. ročníků obchodní akademie a ekonomického lycea v rychlosti a přesnosti psaní na klávesnici. V letošním ročníku tuto sestavu doplnilo několik žáků z prvního ročníku, kteří se i přes kratší dobu tréninku mohou pochlubit pěknými výsledky.

Vítězem soutěže za VOŠ, SPŠ a OA se stal stejně jako vloni žák 3. ročníku Adam Filipec. V desetiminutovém opise dosáhl po odečtení penalizace 20 úhozů za každou případnou chybu pro někoho neuvěřitelného výsledku 442,1 čistých úhozů za minutu. Velkého pokroku dosáhl oproti minulému roku také jeho spolužák Filip Netolický, který text napsal průměrnou rychlostí 302,3 čistých úhozů za minutu. Na stupních vítězů se také umístil a třetí místo obsadil žák teprve 1. ročníku Tuan Anh Phan s 245,7 čistými úhozy za minutu.

Vítězné trojici gratulujeme a ostatním děkujeme za účast.

dsc 0011 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Psaní na klávesnici | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav