Průvodce k odstartování kariéry

Naše škola klade velký důraz na propojení teorie s praxí, kdy se odborníci z praxe zapojují do výuky a předávají žákům své zkušenosti a zajímavosti z oboru. Dne 18. 6. 2024 přijaly naše pozvání do výuky dvě personalistky firmy Ljunghall s.r.o. Ing. Lenka Medunová a Zuzana Fábelová, které si pro žáky třídy S3 připravily dvouhodinovou přednášku na téma Malý průvodce k nastartování mé kariéry.

„V předmětu Ekonomika jsme se ke konci školního roku věnovali pracovněprávním vztahům, jak vzniká a zaniká pracovní poměr, jaké náležitosti má pracovní smlouva nebo jaká mají zaměstnanec i zaměstnavatel práva a povinnosti. Dnešní přednáška byla skvělá příležitost potkat skutečné personalistky z praxe. Líbilo se mi, jak s námi Ing. Medunová i Fábelová jednaly, ptaly se nás na naše názory a odpovídaly nám, když jsme něčemu nerozuměli. Bavili jsme se o tom, proč studujeme obor strojírenství a také o tom, co budeme po dokončení střední školy dělat. Uvědomil jsem si, že najít si vysněnou práci jako absolvent, který nemá žádnou praxi, není tak jednoduché. Za sebe hodnotím tuto přednášku pozitivně, důležité téma bylo třeba o tom, jak správně napsat životopis nebo motivační dopis. Užitečné pro nás bylo rozhodně i téma, jak se připravit na pohovor.“

Petr Kotěra, S3

Děkujeme Ing. Lence Medunové a Zuzaně Fábelové za velmi inspirující přednášku, za cenné rady a postřehy z praxe. Jejich přednáška byla pro žáky přínosem a vhodným způsobem doplnila a rozšířila probírané učivo.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav