Přes bariéry s Policií ČR

Ve čtvrtek 12. září 2024 proběhla sportovně charitativní akce PŘES BARIÉRY S POLICIÍ, které se zúčastnili i studenti naší školy. Jednalo se o třídu Obchodní akademie OA4, Ekonomického lycea EL4 a třídu Strojírenství S4.

Studenti za účasti příslušníků Policie ČR si mohli vyzkoušet nejenom fyzické testy pro přijetí do řad Policie ČR, ale zároveň přispěli svými sportovními výkony k podpoře handicapované osoby. Test se skládal ze čtyř disciplín (člunkový běh, vzpor ležmo – klik, celomotorický test a běh na 1000 metrů), u kterých se studenti dosti zapotili. Tuto zkoušku úspěšně složila polovina zúčastněných studentů a získala certifikát o absolvování zkoušky z fyzické způsobilosti. Gratulujeme.

Policie ČR tímto děkuje za účast našich studentů na této akci.

Hlavní myšlenkou celé této charitativní akce je motivovat mládež ke sportovním aktivitám a zárověň pomoci handicapovaným lidem. V tomto roce se jedná o finanční příspěvek pro malého Tobiáše.

Studenti si mohou vyzkoušet pod vedením instruktorů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje testy fyzické způsobilosti, které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Každý úspěšný student přispěje prostřednictvím sponzorů finanční částkou na podporu konkrétní handicapované osoby, obdrží potvrzení o absolvování fyzických testů a zárověň získá informace o přijetí do služebního poměru k Policii České republiky.