Oslava 70. výročí SPŠ

V sobotu 22. října 2022 proběhla oslava 70. výročí založení Střední průmyslové školy v Čáslavi a 85. let od postavení budovy školy v roce 1937.

Již od časného rána do budovy vstupovali absolventi různých ročníků. Někteří zavzpomínali na své učitele z dob studií, které bohužel již nemůžeme potkat mezi námi a naopak mladší ročníky nadšeně zdravili současné pedagogy a hrdě představovali své ratolesti, jistě budoucí studenty školy.

Na desátou hodinu byl v aule připraven krátký slavnostní program. Paní ředitelka Mgr. V. Szabová přivítala přítomné hosty a návštěvníky, pohovořila o novinkách ve škole a o budoucnosti. Paní místostarostka Mgr. R. Vaculíková popřála škole mnoho dalších úspěchů a šikovných absolventů. Pan Mgr. P. Kluh, zástupce paní ředitelky představil úspěšný program Erasmus+ a Ing. V. Andrle, zástupce pro projekty, pohovořil o již proběhnutých projektech a nastínil další vize s projekty. Učitel technických předmětů Ing. J. Novák stručně představil historii školy a budovy a na závěr Ing. B. Janyš, pamětník stavby budovy, zavzpomínal na svého otce, který na škole učil.

Absolventi také mohli navštívit stánky našich spolupracujících firem jako je Kovolis Hedvikov a.s., GOLDBECK Bau s. r. o. Vrdy, Houfek a.s. Golčův Jeníkov, DAKO-CZ, a.s. Třemošnice a Ljunghäll s.r.o. Čáslav.

Občerstvení zajištoval Hotel Grand a k poslechu zahrála skupina Hrůza Band.

Děkujeme všem absolventům, rodinným příslušníkům i zvědavým návštěvníkům za návštěvu školy a již se těšíme na setkání za 5 let.

Info také na svoboda.info