Odborná praxe studentů VOŠ – V3E

Odbornou praxi jsem vykonávala ve společnosti Foxconn Technology CZ, která se nachází v Kutné Hoře. Pracovala jsem na oddělení Material Management, protože mě zaujala pozice nákupčího a chtěla jsem se dozvědět, jak práce zde funguje.

Prvních pár týdnů jsem se hlavně zaučovala a dělala si poznámky, co a jak mám dělat, abych mohla co nejdřívě pracovat sama. Když mi bylo vše vysvětleno, na starost jsem dostala zahraničního dodavatele. Hlavní náplní mé práce byl nákup materiálu a jeho zajištění tak, aby nechyběl. Na základě toho bylo mým úkolem poptání materiálu ze světa či vystavování objednávek. Kdykoliv jsem něco nevěděla nebo potřebovala, měla jsem se na koho obrátit a vždy mi ten dotyčný poradil. Důležitou součástí mé práce, kterou tato pozice obnášela, byla také komunikace s mými kolegy v týmu a zahraničními dodavateli. V řijnu jsem dostala možnost naučit se něco dalšího, a tím byla kontrola Site balance. V určitý den jsem stáhla požadavky od nákupčích a na základě toho jsem vystavovala hromadnou objednávku.

Ve Foxconnu jsem také měla možnost zúčastnit se inventury, která pro mě určitě byla přínosem. Byli jsme rozděleni do skupinek a počítali přidělené položky. Přestože jsem z odborné praxe měla trochu obavy, tak nakonec předčila mé očekávání. Dostala jsem se do týmu, kde jsem poznala nové lidi a s prací zde jsem byla opravdu spokojená.

Denisa Volencová, V3E