Mluvíme v bublinách

V pátek 10. března 2023 se studenti třídy S3 zapojili do projektu Mluvíme v bublinách. Pod vedením lektora, spisovatele Jiřího Walkera Procházky, se seznámili nejen s dějinami komiksu, ale zároveň si vyzkoušeli i jeho tvorbu. Na chvilku se z nich stali kreslíři, scénáristé či koloristé. A že jim to šlo. Chválou nešetřil ani J. W. Procházka, který je znám mimo jiné i jako autor „bublin“ legendárního Čtyřlístku.

Projekt Mluvíme v bublinách pokračuje, studenti se rozhodli zapojit do komiksové soutěže. Velkým lákadlem je sada komiksů od nakladatelství CREW pro každou zúčastněnou třídu.

Pro příznivce komiksů máme skvělou zprávu, naše školní knihovna získala nové komiksové publikace. Najdete oblíbenou japonskou mangu, Obrázky z moderních československých dějin či Proces od Franze Kafky a mnohé další. Tak neváhejte a dejte komiksu šanci.