Mezinárodní internetová soutěž INTERSTENO 2023

V měsíci dubnu jsme se zúčastnili soutěže v psaní na klávesnici s mezinárodní účastí s názvem Intersteno. Měli jsme tak možnost porovnat síly s účastníky z mnoha zemí – nejen z Evropy, ale také ze zámoří.

Všichni účastníci soutěžili v mateřském jazyce (za nás všichni v jazyce českém) a také v několika jazycích cizích – kromě angličtiny a němčiny ještě v dalších čtyřech.

Tradičně nejlepší výsledky dosáhl Adam Filipec z třídy OA3 následovaný spolužákem Filipem Netolickým. Adam tentokrát dosáhl více než 430 čistých úhozů za minutu a téměř stejně bravurní výsledky dosahuje i v jazyce anglickém. Oba kluci závodili v kategorii juniorů. Všechny nominované disciplíny splnil i žák teprve 1. ročníku Tuan Anh Phan, který se věkově zařadil ještě do kategorie žáků. Pochvalu si ale zaslouží všichni, kteří splnili kritéria, byli zařazeni do pořadí a obdrželi diplom světové organizace INTERSTENO.

Gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme stále lepší výsledky.