Lyžařský Kurz v krkonošském ráji: Studenti prvního ročníku se učili lyžovat v Horní Malé Úpě

Horní Malá Úpa – Čáslavská obchodní akademie zahájila své nové dobrodružství na lyžích v krásném prostředí Horní Malé Úpy v Krkonoších druhý lednový týden od 7. do 13. ledna 2024. Studenti se ubytovali v malebné chalupě Blesk, kde sdíleli své zážitky. Sjezdovky Lesní hřeben a U Kostela poskytly studentům nejen skvělou příležitost naučit se lyžovat, ale i ponořit se do krásy horského prostředí.

Studenty doprovázela skvělá nálada a slunečné počasí, což celému dobrodružství dodávalo ještě větší půvab. Jedno odpoledne bylo vyhrazené pěšímu výletu, který studenty zavedl do okolí Horní Malé Úpy. Ostatní dny studenti strávili na okolních sjezdovkách a učili se lyžovat či zdokonalovali své lyžařské dovednosti.

Vrcholem celého kurzu byl závěrečný slalomový závod, kde studenti mohli demonstrovat své nově nabyté dovednosti. Sjezdovka se proměnila v dráhu pro soutěžní lyžování a studenti se postavili výzvě s odhodláním a nadšením. Precizní technika a rychlost zajistily Ellen Charvátové první místo v kategorii dívek.  Ostré zatáčky slalomu vynesly na první místo v kategorii chlapců Filipa Honzíčka.

Poslední večer navštívil chalupu Blesk Marek Holeček, dobrodruh a horolezec s bohatými zkušenostmi ze světových hor. Představil studentům své dojímavé příběhy a cenné poučení z horolezeckých výprav.

Studenti si během lyžařského kurzu vybudovali nová přátelství, naučili se lyžovat a společně sdíleli spoustu nových zážitků.