Finanční gramotnost s MyPlans

Ve čtvrtek 4. května 2023 se žáci tříd OA2 a OA3 zúčastnili přednášky z oblasti finanční gramotnosti, kterou vedla lektorka paní Ing. Hana HolubováOVB Allfinanz, a. s. Tato společnost působí v oblasti finančního, investičního a majetkového trhu, kdy její finanční poradci poskytují soukromým klientům individuální a kompetentní majetkové a finanční poradenství.

Žáci s paní lektorkou diskutovali o aktuálních problémech zejména v oblasti financování bydlení, upozorňovala je také na rizika získávání peněz od nebankovních institucí. Na konkrétních příkladech porovnávali splátky hypoték a zjišťovali jejich dopad na domácí rozpočet. Byli také nemile překvapeni, že se nedědí pouze majetek, ale také dluhy.

Přednáška vhodně doplnila a rozšířila učivo odborných ekonomických předmětů. Již nyní se těšíme na další spolupráci v příštím školním roce, tentokrát v oblasti investování.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav