Exkurze na Mezinárodní strojírenský veletrh 2022 v Brně

Po dvouleté pauze způsobené Covidem 19 jsme se opět se žáky třetích a čtvrtých ročníků oboru Strojírenství zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Jedná se o nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě s každoroční účastí stovek vystavovatelů z celého světa. Zastoupeny byly všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Nosným oborem bylo tradičně obrábění a tváření. Hlavním tématem MSV byl Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patřila cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem. Tyto oblasti jsou na naší škole v oboru Strojírenství v různém rozsahu vyučovány, návštěva veletrhu byly tedy přínosem do teoretické výuky těchto témat.

Burčák sice nikde v areálu výstaviště neprodávali (naštěstí), ale snad i tak se tam našim žákům líbilo, protože hostesky na jednotlivých stáncích byly letos obzvláště hezké a přes drobnou komplikaci na cestě zpět se celý „výlet“ vydařil. Tak zase za rok.