Byli jsme v Amsterdamu…

Ve dnech 11. – 14. 4.2023 se třídy OA 2, EL 2, EL 1, OA 3 a S 3 zúčastnily dvoudenního poznávacího zájezdu do Amsterdamu.

V dopoledních hodinách, ve kterých jsme do města dorazili, jsme šli od Central Station na náměstí Dam. Část odpoledne jsme strávili poznáváním centra, uliček a památek Amsterdamu. Památník obětí 2. světové války na náměstí Dam, oblast muzeí s náměstím s rozkvetlými tulipány a plovoucí trh s květinami se staly našimi prvními orientačními body.

Rozchody na občerstvení a nákupy byly samozřejmostí. V odpoledních hodinách jsme navštívili Muzeum diamantů. Pozdní odpoledne jsme zakončili hodinovou plavbou na lodi po kanálech Amsterdamu. Noc jsme strávili v příjemně působícím hostelu.

Druhý den po snídani, v ranních hodinách, jsme úspěšně absolvovali jízdu metrem do Muzea Stedelijk, které je zaměřeno na moderní umění. Poté jsme navštívili Dům Anny Frankové, muzeum přibližující osud židovské dívky, která si během války psala deník, později proslavený po celém světě.  Při zpáteční cestě jsme na poslední zastávce prošli dílny a výrobny Zaanse Schans, skanzen s větrnými mlýny, sýry a jinými dobrotami.

Zájezd jsme si moc užili, jen škoda, že nebyl delší.   

V. Všetečková, OA2

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_003/0003759