11. 11. – Den válečných veteránů

Letos jsme se se studenty žijícími na DM rozhodli připomenout Den válečných veteránů našim studentům i občanům města Čáslavi.

Připojili jsme se k veřejné sbírce na přímou pomoc válečným hrdinům a na zachování jejich příběhů prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Několik skupin našich studentů nabízelo po Čáslavi možnost zakoupením květu vlčího máku jako symbolu úcty k hrdinům vzdát čest těmto výjimečným lidem.

Zároveň jsme v předvečer oficiálního vzpomínkového dne položili vlastnoručně vyrobené věnce z makových květů k pomníku 21.pěšího pluku a maršála Foxe na rohu Jeníkovské ulice a ulice Generála Eliáše před branou někdejších kasáren a k pomníku obětem válek a bezpráví v ulici Jiřího Mahena, u gymnázia, jako připomínku makových válečných polí.

Jak žijí naši hrdinové, je na nás!

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav