Finanční obezřetnost

V úterý 9. listopadu 2021 navštívili naši školu paní Aneta Luňáková a pan Radek SobotkaKomerční banky, a. s. s přednáškou na téma „Finanční obezřetnost“, které se zúčastnili žáci 2. ročníku obchodní akademie.

V první části oba lektoři velmi zajímavým, poutavým a názorným způsobem seznámili žáky se základními pravidly finanční obezřetnosti, mezi které patří kvalitní životní pojištění, spoření a nebrat si špatné úvěry! Vždy bychom se měli chovat takovým způsobem, aby výsledkem našeho jednání nebyla insolvence.

Druhá část setkání se věnovala problematice bydlení a hypotékám. Na modelovém příkladu nám byla názorně vysvětlena průměrná hypotéka a průměrné náklady na vlastní bydlení. Vlastní bydlení je snem každého z nás a cesta k jeho splnění je čím dál složitější.

Přednáška vhodným způsobem doplnila a rozšířila učivo bankovnictví a ostatních odborných ekonomických předmětů. Již nyní se těšíme na osobní návštěvu Komerční banky, a. s. v Kolíně.

logolink op vvv hor barva cz1 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Šablony II. | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav