Poslední irský víkend

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomického lycea pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj průměrný den v Irsku začíná v 7:00. Na vlak z Mallow do Corku vyrážíme v 8:45,abychom ho stihli skoro přesně. V Corku se oddělíme od ostatních, protože do firmy AB Accountancy jedeme pouze 3. Nastoupíme na takový menší osobák, který má konečnou stanici Midleton, a tím jedeme 3 zastávky na Carrigtwohill. Z nádraží to do práce máme 15 minut rychlejší chůzí. V práci třídíme a rovnáme účtenky a faktury. Po práci se vrátíme zpátky do Corku a tam čekáme na své spolužáky. Někdy v Corku zůstaneme déle a jdeme nakupovat, na jídlo, nebo se jen tak projít. Vlak zpátky do Mallow nám jede každou půl hodinu.

V sobotu se nás 6 rozhodlo, že si uděláme výlet do přístavního města Cobh, které bylo poslední zastávkou Titanicu. Do muzea, které tam je, jsme ale nešly. Byly jsme se projít po městě, na pláž, kde bylo hodně odpadků, ale i mušličky. Šli jsme se podívat na katedrálu, zmokly jsme a v kavárně jsme si daly kávu. Po třech hodinách strávených v Cobh jsme jely zpátky do Mallow.

Nikola Růžičková OA3A