Montérky – oděv pro každou příležitost

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

2. březen, tedy v třetí den stáže ve španělské Malaze z programu Erasmus + byl velice zajímavý. Hned ráno v 6:45 jsem vstával, abych se stihl nasnídat a odjet do firmy, kde pracuji. Jelikož však ve firmě nemáme skřínky, musím přes celé město v montérkách. Není to zde však nic nenormálního, lidé zde takto jezdí úplně normálně. Nicméně v montérkách v centru, kde musím přesedat na jiný autobus, to bylo zajímavé a připadal jsme si jako opravdový Čech.

Po vykonání pracovní směny, kdy jsem opravoval staré nefunkční elektromotory, jsem dojel zpět na hostel. Dal jsem si oběd a chvíli zrelaxoval. Poté jsme se s kamarády vydali přes celé město k ústí jedné z řek do moře. Cestou zpět jsme jeli nočním městem, což byl opravdu zážitek. Nejhezčí pohled byla ulice ozdobená v duchu karnevalu, která svítila všemi barvami. Na konec dne jsme šli na vynikající večeři. Je zde všechno jinak, ale je to tu krásné.

Petr Baloun