ZAV Olomouc 2022

Ve čtvrtek 3. listopadu 2022 se naše obchodní akademie zapojila do soutěže ZAV Olomouc 2022. Vzhledem k tomu, že ve škole probíhají stavební úpravy, probíhala soutěž online.

Na začátku studenty přivítala vyučující z pořádající školy a za Interinfo také pan a paní Zaviačičovi, kteří vysvětlili průběh soutěže. Účastníci se utkali celkem ve 3 disciplínách: desetiminutový opis s penalizací 10 úhozů za chybu, desetiminutový opis s vyšší penalizací – 50 úhozů za chybu a tzv. minutovky. Za naší obchodní akademii bojovali 3 studenti z 3 a 4. ročníku – Daniela Bochníčková a Adam Filipec z OA3 a Šimon Doubek z OA4B. Konkurence byla velmi vysoká – zúčastnilo se 451 studentů z 52 škol z celé České republiky.

Kromě vítězných pozic ve 3 jednotlivých disciplínách byla v závěrečném projevu navíc vyhodnocena i soutěž všestrannosti, která zahrnovala výsledky všech disciplín a také pořadí škol. Nejlépe se v soutěžích vedlo Adamovi, a to v desetiminutovém opise s penalizací 10 úhozů za chybu, ve kterém obsadil s výsledkem 437,9 čistých úhozů za minutu 6. místo. I ostatní soutěžící si nevedli vůbec špatně a posunuli naší školu v celkovém pořadí na dobrou pozici.

Děkujeme všem za reprezentaci školy.