Vítězství naší obchodky

V úterý 29. března 2022 se konalo krajské kolo Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů 2022. Za naši obchodní akademii bojovali 2 studenti teprve 2. ročníku: Adam Filipec a Filip Netolický. Byly zařazeny 2 soutěžní disciplíny, a to 10minutový opis v českém jazyce a 10minutový opis v anglickém jazyce. Konkurence byla veliká, za Středočeský kraj soutěžilo v rámci středních škol celkem 77 studentů. Téměř polovina zúčastněných nesplnila limit. Naši kluci se umístili oba v první dvacítce, pokud jde o opis v češtině a dokonce v první desítce v anglickém opise.

Zvlášť úspěšný byl Adam, který se stal vítězem za Středočeský kraj. Podařilo se mu tak postoupit do celostátního finále. V českém opise podal výkon 440 čistých úhozů za minutu (po odečtení 50 úhozů za případnou chybu), v opise anglickém se mu podařilo 431 čistých úhozů za minutu.

Mistrovsví ČR žáků ve zpracování textů se letos koná na Obchodní akademii Hovorčovická v Praze. Zde se utkají ti nejúspěšnější z celé České republiky. Kromě opisu z papírové předlohy se konají i další disciplíny, které budou pro Adama novinkou.

Soutěž se konala ve spolupráci s Asociací obchodních akademií, Národním pedagogickým institutem, Spolkem pro zpracování informací Interinfo ČR a Školou ZAV.

Oběma klukům děkujeme za reprezentaci školy. Adamovi držíme pěsti a přejeme hodně úspěchů v celostátním klání.