Velký úspěch na Technologické olympiádě 2022

V pátek 01. 04. 2022 proběhlo v dopoledních hodinách online základní kolo soutěže Technologická olympiáda, která je určena pro studenty středních škol a gymnázií z celé České republiky.

Soutěžící ve školním kole plnili v internetovém portálu online zadání testu. Během soutěže jim byl umožněn přístup na internet, neboť soutěž klade důraz na logické myšlení a na schopnost dokázat dohledat potřebné informace. Školní kolo obsahovalo 25 testových otázek, na jejichž vypracování měli soutěžící maximálně 3 hodiny. Otázky se týkaly oblastí jako elektromobilita, umělá inteligence, mobilní sítě, internet věcí, kyberbezpečnost, 3D tisk, robotika a další. Pro postup do finálového kola byla rozhodující správnost odpovědí a v případě shody pak i čas odevzdání testu.

Naši školu reprezentoval Antonín Vaňha, žák 3. ročníku Střední průmyslové školy oboru Strojírenství, který dosáhl neuvěřitelného úspěchu.  Ačkoliv se do letošního ročníku přihlásilo 416 týmů z různých středních škol z celé České republiky, do finálového kola postoupilo pouze 25 nejlepších týmů. Tonda se umístil na krásném 20. místě a zajistil si tak postup do finále na FEL ČVUT v Praze dne 22. 04. 2022 (výsledková listina ).

Gratulujeme k tak krásnému výsledku a ve finále přejeme hodně štěstí!!!

Technologická olympiáda probíhá pod záštitou Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a MŠMT. Generálním partnerem je ŠKODA AUTO a.s., odborným garantem je ČEZ a.s., GasNet s.r.o. a Unicorn a.s.