Studenti ve Španělsku

V neděli 2. 6. 2024 jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili na dlouho očekávaný zájezd do Španělska. Někteří letěli poprvé letadlem, poprvé k moři, s kamarády a námi učiteli místo rodičů. První den byl náročný – po příletu jsme vlakem dojeli do centra Barcelony, uložili své batohy do úschovny a vyrazili poznávat město. Prošli jsme se gotickou čtvrtí a čekala nás také návštěva mořského akvária. K večeru jsme se opět vlakem přesunuli do městečka Calella, kde jsme měli strávit příští čtyři noci.

Další dny probíhaly v duchu poznávání katalánské metropole a dalších míst.  Měli jsme zamluvenou prohlídku katedrály Sagrada Familia s průvodcem, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých faktů, a přitom si všichni procvičili angličtinu. Dále jsme navštívili velmi zajímavé Moco muzeum v Barceloně, muzeum Salvadora Dalího ve Figueres. Také jsme zavítali do městečka Cadaques na pobřeží se zátokou a pláží, kde jsme se mohli vykoupat. Ve středu jsme se prošli historickou částí města Girona, někteří vyzkoušeli i místní restaurace a jejich polední menu. Odpoledne bylo věnováno odpočinku na pláži, koupání ve vlnách, stavění hradů z písku a hraní plážového volejbalu.

Poslední den jsme se vrátili do Barcelony, někteří zavítali na tržnici a nakoupili poslední dobroty či dárky domů. Odpoledne nás už čekala cesta domů. V Praze jsme se rozloučili s naším milým průvodcem Jerrym, který byl vždy s námi, ochotný poradit, kde se levně najíst, nakoupit si či jen tak odpočinout.  Do Čáslavi nás dovezl autobus a tam už čekali rodiče, určitě šťastní, že jsme se vrátili v pořádku.

Tak třeba zase někdy příště….