„Občas se žáci i na naší škole nudí, což potkalo mě i Davida“

Proto jsme se o volné hodině, mezi dopoledním a odpoledním vyučováním, zastavili v učebně s 3D tiskárnami. Napadlo nás si vytisknout vlastní formule. Každý malý chlapec si hrál s malými angličáky nebo koukal na F1, což nás dva též neminulo.

Soubory jsme nastavili a připravili na tisk. Filament i podpory byly nastaveny a my čekali jen na výsledek, co nám „Průša“ nadělí. Taky to chvíli trvalo, necelé tři hodiny. U první formule došlo k deformaci a prohnula se. To by na okruhu dlouho nevydržela. Avšak druhý den jsme to zkusili znovu. Tentokrát to vyšlo suprově, a proto jsme nakonec vytiskli dvě formule v modré a červené barvě s hladkými pneumatikami. Obě obutí na dva závodní vozy trvalo vytisknout necelou hodinu. Vše z filamentu ABS.

David si ještě hrál s pilníkem a upravil nápravy, aby se kolečka točily. Teprve teď z toho má správnou formuli.

Je super, že škola umožňuje studentům vytisknout si modely během vyučování. Ráno zapnete a odpoledne si přijdete pro výsledek. Proto společně s Davidem a ostatními studenty děkujeme za tuto možnost, kterou škola podporuje.

Roman Suk a David Horálek, S2