Návštěva Senátu Parlamentu České republiky

Důležitou součástí výuky jsou také exkurze spojené s tématy, o kterých se žáci dozvídají ve vyučování. Jednou z těchto akcí byla návštěva Senátu Parlamentu České republiky v Praze dne 20. prosince 2022. Vyjeli na ní žáci 1. ročníku obchodní akademie, a to třída OA1A. Po cestě do cíle jsme se těšili vánoční atmosférou hlavního města.

Když jsme dorazili na místo určení, převzala si nás po důkladné bezpečnostní kontrole paní senátorka za region Třebíčsko Hana Žáková. Nejprve jsme společně s průvodkyní absolvovali velmi pěkně připravenou historickou prohlídku reprezentačních prostor. Poté jsme pokračovali s paní senátorkou do prostor, kde probíhá čtení, rozpravy a schvalování zákonů. Měli jsme možnost prohlédnout si a posadit se na místa jednotlivých senátorů. Dostali jsme se i do prostor, kde probíhají výstavy jednotlivých členů této komory.

Zlatým hřebem exkurze byla návštěva pracovních prostor této nádherné historické budovy, které běžní návštěvníci nevidí.