I stroje mají svou historii

Se třídou S1 jsme v červnu navštívili Národní muzeum zemědělské techniky v Čáslavi. Na tuto exkurzi jsme vyrazili v rámci dějepisu, protože probíráme průmyslovou revoluci a technický pokrok. Právě v tomto muzeu jsme viděli, jak probíhal vývoj zemědělských strojů od úplných základů u nás i ve světě.

Národní zemědělské muzeum se nachází v Čáslavi v ulici Jeníkovská 1762, bylo založeno 28. 9. 1918, takže už je mu více jak sto let. V dnešní době zde můžeme vidět expozice Dřinu strojům!, České traktory, Zahraniční traktory, Sklízecí mlátičky, Stabilní motory, Motorové pluhy a Mlátičky. Ředitelem muzea je Ing. Vlastimil Michálek.

V muzeu jsme se ve skupinách věnovali projektu, jehož výsledky jsme v následujících dnech prezentovali ve škole.

Stali jsme se odborníky na jednotlivé expozice. Vytvářeli jsme o nich text ve Wordu, prezentace a kontrolní otázky, kterými jsme pak zkoušeli postřeh a soustředění spolužáků. Skloubili jsme techniku a historii. Tím byl naplněn cíl celého projektu.