Fiesta Flamenca

V pátek 22. 10. 2021  se studenti španělštiny ze 3. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy, kde navštívili kulturní pořad Fiesta Flamenca, který doplňoval výuku španělského jazyka. Tento pořad seznamuje studenty interaktivním způsobem se španělskou kulturou, hudbou, literaturou, ale i geografií a gastronomií.

Program byl rozdělený do dvou částí. V první části si studenti vychutnali flamencový koncert doprovázený vášnivým tancem španělské tanečnice. Ve druhé části byli studenti rozděleni do skupin a postupně procházeli třemi workshopy. V prvním se seznámili se španělskými literárními osobnostmi a potom museli vyřešit kvíz. Dále jim španělská tanečnice předvedla, jak se tančí flamenco s různými rekvizitami, jako jsou například kastaněty, klobouk, vějíř, šátek nebo hůlka. Vybraní studenti si mohli vyzkoušet, jak je tanec s těmito rekvizitami složitý. Během dalšího workshopu měli studenti za úkol spojit různé fráze v češtině, španělštině, katalánštině a baskičtině. Potom museli správně poskládat puzzle, krásně barevnou slepou mapu Španělska. V posledním workshopu se dověděli něco o španělském temperamentu a hudbě a společně se španělskými umělci si zahráli na cajon. Program byl zakončený soutěžním kvízem, na jehož konci byl vylosován vítěz.  Ze všech zúčastněných škol zvítězila naše studentka EL3. Na záběr pro nás byla připravena ochutnávka španělských tapas, což jsou tzv. chuťovky k pivu nebo vínu a mohli jsme si připít i nealkoholickou sangrií.

Výlet jsme si skvěle užili a obohaceni o spoustu kulturních zážitků jsme se spokojeně vrátili domů.

logolink op vvv hor barva cz1 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Šablony II. | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav