Odborná praxe našich studentů VOŠ ze III. ročníku – 1. část

V zimním období 3. ročníku VOŠ denního studia v délce pěti měsíců (září až leden) probíhá odborná praxe studentů, kteří ověřují a uvádějí do praxe vědomosti, které získali během svého studia.

Odborná praxe ve firmě Electropoli Czech Republic -Třemošnice

První měsíc jsem vykonávala odbornou praxi na obchodním oddělení, kde jsem zpracovávala do databáze poptávky zákazníků a seznamovala se s chodem společnosti. V současné době jsem od 5. října na oddělení logistiky, kde se učím plánovat výrobu a expedici.

S odbornou praxí jsem spokojená, plnohodnotně se zapojuji do pracovního procesu a jsem přesvědčena, že výběr firmy byl trefa do černého, protože mi již bylo nabídnuto pracovní místo po ukončení studia. Od začátku praxe mi firma hradí obědy a v současné době jsem i finančně ohodnocena.

Radka Tichá, V3E

Odborná praxe v České spořitelně Kolín

Výkon praxe na kolínské pobočce České spořitelny se mi velmi zamlouvá. Kolektiv je skvělý, bez problémů dokážeme najít kompromis mezi mými a jejich požadavky. Pracovní náplň je z velké části založena na perfektní komunikaci jak s klienty, tak se spolupracovníky. Už teď mohu za sebe říci, že jsem se za dosavadní působení na pobočce naučila profesionální komunikace, a i dalších výkonu praxe nutných dovedností a znalostí. Celkově zatím hodnotím praxi velmi pozitivně.

Michaela Kyjánková, V3E

Odborná praxe ve firmě Zenit spol s r.o. Čáslav

Od září jsem nastoupil na půlroční praxi do firmy Zenit Čáslav, která se zabývá výrobou čistících i dezinfekčních prostředků a kosmetiky. Prostředí této firmy znám velmi dobře, protože jsem zde absolvoval několik letních brigád. Firma na mě působí prosperujícím a stále se rozvíjejícím dojmem. V rámci praxe pracuji ve výrobním oddělení na pozici praktikant ve výrobě. Tato práce mě baví a postupně získávám nové poznatky a zkušenosti.

David Kruml, V3E

Odborná praxe ve firmě UNIKOM, a.s. Kutná Hora

Můj první dojem je dobrý skvělý kolektiv a vedoucí, kteří mi vždy nachází novou práci a zapojují mě do celého procesu.

Pracuji ve firmě UNIKOM, a.s. v Kutné Hoře, na pozici výpomoc ekonomického úseku s prací jako: třídění zboží, práce ve skladu, inventury, práce s fakturami,  tvorba cenovek pro maloobchody.

Sebastián Kapitán, V3E