Bezbariérová škola

Součástí projektu IROP nazvaného „VOŠ, SPŠ a OA Čáslav – modernizace vybavení dílen a odborných učeben“ je také zajištění bezbariérovosti celého objektu areálu školy. Do současné doby byl možný bezbariérový přístup pouze do budovy „C“. Bezbariérovost této budovy je ve formě nájezdové rampy pro vstup do objektu a výtahu pro přístup do 1. patra.

V celém objektu jsou instalována i WC pro imobilní studenty. Z této budovy se hendikepovaní studenti dostanou i do některých dílen pro praktickou výuku, školní jídelny, knihovny a dalších učeben.

Přístup do hlavní budovy „A“ až do dnešního dne bezbariérový nebyl, to se však právě změnilo. V rámci zmíněného projektu byl výběrovým řízením pořízen pásový schodolez pro přemisťování invalidních vozíků po schodištích budovy. Přístup do hlavní školní budovy i do jednotlivých učeben ve vyšších patrech se tím pro „vozičkáře“ stal dostupným a celý areál školy je tedy bezbariérový.

logo irop