Zdravíme od paní Oonaghy

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Bydlím v domě paní Oonaghy a pana Mika. Bydlím zde se svojí spolužačkou Veronikou Vojtěchovou a dvěma dalšími studentkami, které jsou též zapojeny do programu Erasmus. Jedná ze studentek pochází ze Španělska a druhá z Itálie. Každý večer se scházíme u večeře a sdílíme naše zážitky z toho dne.

Dnes byl můj třetí den v práci. Paní Oonagh byla tak hodná, že mě opět dovezla k nádraží, abych nemusela docházet. Na nádraží jsem se sešla se spolužačkami, se kterými sdílím pracovní prostředí, a odjeli jsme do Corku. Z nádraží v Corku máme do práce asi 15 minut pěšky. Pracujeme ve firmě jménem 74 South Mall Business Center.

Dnes jsme pomáhali italským studentům spravovat sociální media a vymýšlet příspěvky pro nalákání zákazníků. Zapojili jsme se také do podávání návrhů na vylepšení webových stránek. Po obědové pauze jsme pomáhali s administrativou a třídili jsme dokumenty. Po skončení pracovní doby jsme se se spolužáky dohodli na navštívení místního Primarku, který se zde jmenuje Penneys. Po zdárném nakupování, které zabolelo naše peněženky, jsme se rozhodly s mojí spolubydlící opustit Cork a vydat se zpět do Mallow. Sešly jsme se s naší hostující rodinou, která se nás hned zeptala na náš den a my jim ho rády převyprávěly.

Lucie Lasovská OA4A

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav