Za prací do irského Mallow

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

V neděli 11. 9. 2022 vyrazily naše 4. ročníky Obchodní akademie a Ekonomického lycea na praxi do Irska v rámci programu Erasmus+.

V 7:30 se uskutečnil odjezd z parkoviště za budovou domova mládeže v Čáslavi. Cesta byla poměrně dobrodružná, náš autobus měl nečekaně poruchu zhruba hodinu cesty od letiště. Byla to opravdu nešťastná náhoda. Nakonec pro nás do půl hodiny dojel náhradní autobus, který nás dovezl přímo na letiště Václava Havla. Let byl celkem klidný, ovšem neobešel se bez menších turbulencí, ale s tím člověk musí počítat.

Doletěli jsme do Dublinu zhruba ve 13:30 místního času. Zde v Irsku je čas posunutý o hodinu dříve. To znamená, že v Česku tou dobou bylo 14:30. Po příletu jsme opět nastoupili do autobusu a čekala nás zhruba 3-4 hodinová cesta z Dublinu do města Mallow. Na místě na nás již čekala naše hostitelská rodina a všichni jsme se rozjeli do svých domovů.

Bydlím v malém domečku na předměstí města Mallow. Žije tu se mnou velmi milá rodina. Paní Oonagh, pán Mike a jedna z jejich dcer. Společně tu s nimi také žijí studentky z Itálie a Španělska. Volný čas trávím se spolužačkou Lucií Lasovskou, se kterou zde i bydlím. Rády zde chodíme na procházky a také se scházíme s ostatními spolužáky.

V pondělí ráno se uskutečnila schůzka se zaměstnanci agentury „Your International Traning“, kde nám vysvětlili pravidla programu a následně nás dovedli do firem, kde jsme měli pracovat.

Pracuji v malé firmě Parkwest Flowers, která se zabývá prodejem květin. První den jsem se seznamovala s chodem firmy. Má nadřízená Rebeca mi pomáhala s obsluhou zákazníků, s drobnou administrativou a chodem webových stránek, se kterými budu pravděpodobně do budoucna pracovat.

Poznala jsem zde spoustu nových a milých lidí. Těším se na další zajímavé dny.

Veronika Vojtěchová OA4A

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav