Will it be easy? Nope. Worth it? Absolutely.

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Já pracuji ve fitness centru “The Lions Den” v městečku Mallow. Je to obrovská posilovna, která je rozložena do dvou poschodí.

První den jsme potkali majitele této posilovny – James Ogden, už od první chvíle nám připadal velmi zábavný a hlavně hezký J Poznali jsme se také s Michalle, která pracuje na recepci a naučila nás vše, co na této pracovní pozici potřebujeme umět.

Já tedy pracuji na recepci společně s mou spolužačkou Deniskou a s Michalle. Většinu dne komunikujeme se zákazníky, registrujeme například nové klienty, připravujeme faktury a členské karty, pracujeme s firemním softwarem a programy Excel a Word. Většinu času tu trávíme i s Michaelem Roche a Blackem, kteří jsou trenéři, a občas vypomáhají i nám. Pak máme chvíli na to si společně zacvičit. Máme výhodu tedy v tom, že stále je tu co dělat.

Mám pokoj s mou spolužačkou Zuzanou, která dojíždí za prací do města jménem Cork. Obě vstáváme v 7:00, abychom si v klidu vše připravily a abychom stíhaly. Oběd nám dělá buď naše host mamina nebo my sami. Obědy jsou v podobě tortil, toustů a místních specialit. V 9:15 vycházím z domu a na půl cesty se scházím s Deniskou. Cesta do práce mi trvá cca 15 minut pěšky. Po práci se většinou sejdeme s kamarády nebo jedeme do druhého největšího města – Cork. Chodíme tam nakupovat, a ochutnávat místní dobroty.

Večeři máme v 18:00, po domluvě s host maminou se můžeme najíst i ve městě. Každý den nás večeře mile překvapí. Ať už to je něco nového, nebo klasika, tak je to skvělé . Po večeři si většinou povídáme nebo vyrazíme ještě ven.

Takto probíhá můj den v Mallow. Věřím, že to bude nezapomenutelných 14 dní, ve kterých získáme nejen nové zkušenosti, ale i spoustu nových kamarádů a vzpomínek.

Sandra Šoltová 0A4A

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav