Výlet do Granady

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

V neděli 6. 3. 2022 jsme byli na výletě v Granadě, kde jsme navštívili Alhambru a Palacio del Generalife. Výlet pro nás začínal odjezdem autobusu v 9 ráno, cesta trvala cca hodinu a půl. Po příjezdu do Granady jsme prošli pár místních ulic a nakonec zakotvili na jednom z náměstí. Dostali jsme rozchod, který jsme vyplnili malým obědem a procházkou po historických památkách v blízkém okolí a poznáním místní kultury, jako například taneční vystoupení místních stepařek a stepařů. Jako správní turisté jsme vše museli zdokumentovat. Když jsme dali celou naši skupinu dohromady, vyrazili jsme na jednu z nejznámějších místních památek, na kterou je cesta velice strmá. Kromě historického prostředí jsme zde viděli krásu matky přírody v podobě velkých zahrad. Po dlouhé a vyčerpávající cestě jsme všichni na cestě zpátky usnuli v autobuse.

Víkendové dny jsme si užili, ale také si užíváme i pracovní dny, kdy ráno odcházíme do práce. Já osobně pracuji v Copyrap ve městě Torremolinos, kde třídíme dokumenty z nemocnice. Dokumenty se nadále pak skenují na pracovní server. Práce není obtížná, ale zároveň se na ní nedá nic zkazit. Po příjezdu z práce se vrháme na průzkum okolních ulic a nedalekých krás moře.

Štěpánka Helclová