Universal Mobility ještě jednou

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

Dne 08.03. 2022 jsem jako účastnice programu Erasmus+ zaměstnána ve firmě Universal Mobility. Stejně, jako každé ráno, jsme jako první zamířili na snídani a hned poté pokračovali na nedalekou autobusovou zastávku, odkud pravidelně jezdíme do centra města za prací.

Společně s Lucií Fuskovou se věnujeme kancelářským pracím, které jsou různorodé a práce tak rychle ubíhá. Náplní naší práce je především administrativa v ekonomickém sektoru, práce s počítačem a počítačovými programy. Někdy ovšem dostaneme takzvanou „volnou ruku“ a můžeme dle našeho uvážení například sestavovat a vymýšlet výlety pro ostatní skupiny studentů, kteří se také účastní Erasmu+.

Po práci se buď vracíme na náš hostel nebo vyrážíme objevovat místní obchody či gastronomii. Odpoledne jsou nejčastěji věnovány nejrůznějším výletům a procházkám. Na večer se všichni opět scházíme a trávíme společný čas u večeře. Aktuálně se nám čas ale začíná krátit, takže bychom uvítali pár dní navíc.

Barbora Jelínková