PALFINGER – ERASMUS

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Slovinsku.

Pracuji ve firmě PALFINGER, která se nachází na kraji Mariboru v industriální zóně. Firma se zabývá výrobou součástí pro různé typy jeřábů, jako například jeřáby k nákladním vozidlům, ale také speciální jeřáby, které se používají u nákladních lodí. Výroba je rozdělena do několika sektorů (svařování, CNC obrábění, lakovna a montáž).

Pracovní doba je od 7:00 do 15:00. Mou náplní práce je manipulace s jeřábem, pomáhání operátorovi se součástmi, upínaním součástí do CNC stroje a základním ovládáním samotného stroje.

Komunikace s pracovníkem není žádný problém, protože jak on sám řekl „anglicky jsem se ve škole nikdy neučil, ale mám nakoukané filmy s Arnoldem Schwarzeneggerem, hlavně tedy Terminátora“.
Černý V. S3