Náš den v AB Accountancy

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Společně s Terezou pracujeme ve firmě AB Accountancy ve městečku Carrigtwohill. Ve firmě s námi pracují ještě naše spolubydlící Daniela a Alžběta.  Do práce dojíždíme vlakem. Cesta nám trvá něco málo přes hodinu s přestupem v Corku.

Náš pracovní den začíná kolem 7. hodiny ráno. V kuchyni si vždy připravíme snídani podle chuti. Od naší hostující maminky máme připravené drobnosti ke svačině, ze kterých si můžeme vybrat. Z domu odcházíme chvíli po 8. hodině a jdeme směrem k vlakovému nádraží, cesta nám zabere asi 25 minut.

Naše pracovní směna začíná v 9:30 a končí v 15:00. V 13:00 máme pauzu na oběd, kdy chodíme do obchodu, který máme hned vedle. Naše firma se zabývá účetnictvím podnikatelů. První dny jsme třídily účtenky a faktury podle datumů. Další dny jsme přiřazovaly různé účtenky a faktury do složek klientů. Potom už nás pustili k počítačům, kde jsme měly dělat účetnictví v systému. Ze začátku jsme se bály, ale naštěstí jsme práci splnily dobře. Ve firmě máme moc hodné kolegyně, které jsou ochotné nám poradit a pomoct.

Po práci si většinou projdeme Mallow nebo Cork, zajdeme na jídlo nebo na nákupy. Dnes jsme všechny společně s Filipem vymysleli, že uspořádáme malou oslavu pro Marka a Adama, kteří slaví své narozeniny během stáže v Irsku.

V rodině jsme moc spokojené.  S dodržováním pravidel jako např. uklízení po sobě nemáme problém. I přes větrné a deštivé počasí se nám v Irsku moc líbí a je to pro nás určitě velká zkušenost.

Janglová Gabriela, Sedláčková Tereza Anna, OA3

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav