Můj den na stáži v Irsku

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj běžný pracovní den začíná budíčkem okolo půl 8 ráno, kdy se připravím, nasnídám a s Týnou jdeme společně asi 15 minut pěšky do kanceláře v Mallow. Každá z nás pracuje u jiné firmy, nicméně pracujeme na stejném místě od 9:30 do 15:00. Firma, ve které pracuji, se jmenuje Dream Shape Equipment a zabývá se prodejem vybavení do posiloven, různých doplňků apod. Mým kolegou je Filip a naším hlavním úkolem je správa eshopu na počítači, kam zadáváme různé kategorie zboží přímo na stránky. Ze začátku jsme z toho byli oba vystrašení, protože náš šéf je z Polska a jeho angličtině bylo občas těžké porozumět, nicméně jsme si s Filipem mezi sebou ujasnili pár nesrovnalostí a perfektně se v práci další dny doplňovali. Pomoc od někoho jiného nebyla tedy vůbec potřeba.

Po práci si vždy najdeme čas na prozkoumávání města Mallow, nebo na různé výlety vlakem i jinam. V odpoledních hodinách se vracíme domů za svou rodinou. Bydlíme u milého páru a za oknem vždycky sedí  Sashet Bish, což je jejich kočka. Většinu produktů si vyrábí přímo doma a proto nás často příjemně překvapí svým čerstvým džusem nebo šunkou k snídani. Jsou moc milí, se vším nám dokáží poradit, pomoct, doporučí nám nějaké dobré podniky a je s nimi obrovská sranda. Nemáme tu žádné omezení, ba naopak vycházíme si se vším vstříc a jsme tu moc spokojené.

První dny pro nás nebyly v komunikaci nejlehčí, ale postupem času jsme pociťovali velké pokroky. Všichni jsme se shodli na tom, že to byl ten nejlepší nápad, co jsme pro své budoucí já mohli udělat.

Adéla Drahoradová OA3