Moje zážitky ze stáže Erasmus

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

Popíši svůj první den v práci. První den jsme měli doprovod, aby nám ukázal cestu a spoje, kterými budeme jezdit a kde budeme pracovat. Naše průvodkyně nás postupně odvedla do našich míst, na kterých budeme pracovat a představila nás vedoucím. Poté odešla a my se vrhli do práce. První den jsem pracoval na CNC stroji, kde jsem na frézce obráběl plastové čtverhrany a po obrobení mi vedoucí práce Pablo ukázal, jak se pracuje v programu Solidworks, který je podobný nám známému programu Inventor, akorát složitější a s více možnosti, ve kterém do teď pracuji.

Po skončení pracovní doby jsme s mým spolupracovníkem Matyášem jeli na ubytování nejdříve autobusem číslo 20 do centra, ze kterého jsme měli jet přímo na ubytování. Avšak protože jsme byli lehce zmateni z celé nové dopravy a prostředí, tak jsme nastoupili na špatné straně a jeli jsme na úplně opačnou stranu, než bylo naše ubytování. Po tomto zjištění jsme vystoupili z autobusu a šli opět do centra pěšky a to v monterkách a pracovních botách. Když jsme ušli již 7,2 km, tak jsme zkusili opět jet autobusem a tentokrát to již vyšlo. Dojeli jsme na ubytování a po povyprávění našeho příběhu z nás všichni měli značný humor.

Poté jsme se šli podívat na pláž, protože bylo hezké počasí a šli se s přáteli vykoupat do moře, kde jsme strávili celé odpoledne. Když byl čas večeře, tak jsme z pláže, od které bydlíme kousek došli na ubytování na večeři, ze které jsme se potom na ubytování přioblíkli a šli na průzkum města. Když jsme byli již unavení, tak jsme vyrazili nazpět, provedli hygienu a šli spát po plném dni zážitků.

R. Pazderka